Dovolená Bulharsko: Pro ty, co hledají něco nového

Bez dovolené u moře si mnoho lidí neumí léto vůbec představit. Jiným se může každoroční zájezd k moři částečně omrzet. Řešení pro oba protichůdné pohledy představuje dovolená u Černého moře v Bulharsku.

Oproti tradičně oblíbeným destinacím mezi Čechy, jako je Chorvatsko, Řecko nebo Itálie, nabízí Bulharsko změnu. Liší se od těchto zemí mořem, krajinou a samozřejmě i kulturou, architekturou a celkovou atmosférou. Jde zkrátka o větší „exotiku“, protože Černé moře, které omývá východní bulharské břehy, je hraničním bodem mezi Evropou a Asií.

Do Bulharska lze cestovat autokarem, letadlem nebo vlastním automobilem. Přes větší vzdálenost od České republiky se stále jedná o velmi levnou dovolenou. Pokud jde o ubytování v Bulharsku, obvykle jde o bydlení v hotelech nebo apartmánech, přičemž apartmány v Bulharsku vycházejí cenově výhodněji.

Na téměř čtyři sta kilometrů dlouhém pobřeží se nachází velké množství oblíbených turistických letovisek. Mezi nejznámější patří Sozopol s antickými základy a nádherným historickým centrem na seznamu UNESCO, Primorsko s dlouhými písečnými plážemi ohraničenými dubovými lesy, romantický Lozenec, obklopený fíkovými háji a vinicemi, poloostrovní Carevo na úpatí překrásného pohoří Strandža nebo moderní Kiten.

Pro všechna bulharská letoviska platí, že jsou díky písčitým plážím s pozvolným svažováním, mírnějšímu klimatu a minimálnímu výskytu nebezpečných mořských živočichů ideální pro rodiny s malými dětmi. Pobřežní městečka jsou kromě toho plná historických památek, obklopená krásnou přírodou a zároveň hojně vybavena i bary a diskotékami, takže si zde přijdou na své i mladí lidé.

Spojení antických památek, neposkvrněné přírody, čistého moře a plné vybavenosti službami s velmi výhodnými cenami činí z Bulharska jeden z nejatraktiv­nějších turistických cílů.

Formule 1: Královna motosportu

Formule 1 – místo kde se rychlost, technologie a talent spojují v úžasné závody na nejprestižnějších okruzích světa.

Cheb - jak najít levné ubytování pro zaměstnance?

Česká republika má otevřený trh práce. Čeká na nové pracovníky. Na území této země je mnoho větších i menších měst, kde hledají lidi ochotné pracovat v mnoha oblastech.

Pryč s jarní únavou! Třeba díky kasinu Rabona

Jaro je dobou procitání z jarního spánku a obdobím, kdy se nám vrací nová míza a chuť do činností, do kterých se nám přes zimu nechtělo, nebo jsme se na ně necítili.