Dovolená Bulharsko: Pro ty, co hledají něco nového

Bez dovolené u moře si mnoho lidí neumí léto vůbec představit. Jiným se může každoroční zájezd k moři částečně omrzet. Řešení pro oba protichůdné pohledy představuje dovolená u Černého moře v Bulharsku.

Oproti tradičně oblíbeným destinacím mezi Čechy, jako je Chorvatsko, Řecko nebo Itálie, nabízí Bulharsko změnu. Liší se od těchto zemí mořem, krajinou a samozřejmě i kulturou, architekturou a celkovou atmosférou. Jde zkrátka o větší „exotiku“, protože Černé moře, které omývá východní bulharské břehy, je hraničním bodem mezi Evropou a Asií.

Do Bulharska lze cestovat autokarem, letadlem nebo vlastním automobilem. Přes větší vzdálenost od České republiky se stále jedná o velmi levnou dovolenou. Pokud jde o ubytování v Bulharsku, obvykle jde o bydlení v hotelech nebo apartmánech, přičemž apartmány v Bulharsku vycházejí cenově výhodněji.

Na téměř čtyři sta kilometrů dlouhém pobřeží se nachází velké množství oblíbených turistických letovisek. Mezi nejznámější patří Sozopol s antickými základy a nádherným historickým centrem na seznamu UNESCO, Primorsko s dlouhými písečnými plážemi ohraničenými dubovými lesy, romantický Lozenec, obklopený fíkovými háji a vinicemi, poloostrovní Carevo na úpatí překrásného pohoří Strandža nebo moderní Kiten.

Pro všechna bulharská letoviska platí, že jsou díky písčitým plážím s pozvolným svažováním, mírnějšímu klimatu a minimálnímu výskytu nebezpečných mořských živočichů ideální pro rodiny s malými dětmi. Pobřežní městečka jsou kromě toho plná historických památek, obklopená krásnou přírodou a zároveň hojně vybavena i bary a diskotékami, takže si zde přijdou na své i mladí lidé.

Spojení antických památek, neposkvrněné přírody, čistého moře a plné vybavenosti službami s velmi výhodnými cenami činí z Bulharska jeden z nejatraktiv­nějších turistických cílů.

7 tipů, jak se vyhnout závislosti na online kasinu

Online hazardní hry jsou stále populárnější. Není to první rok, kdy se místní obyvatelé museli potýkat s problémem blokových řetězců a sebeizolace.

Jakou sadu golfových holí koupit pro začátečníka a pokročilého hráče?

Pokud přemýšlíte o pořízení vlastního golfového vybavení, které prvních tréninků potřebovat, první věc, kterou byste měli na golf pořídit, je sada golfových holí.

4 tipy, jak v roce 2022 lépe hospodařit s penězi

V roce 2022, po téměř dvou letech omezení v důsledku globální pandemie, jsme konečně mohli začít volně dýchat, cestovat a hlavně pracovat.