Bezpečně na sněhu a ledu?

Máme tu konec zimy a tisíce domácností po célé ČR se právě v tomto období chystá na hory v zahraničí, kde tráví svůj volný čas a zapomenou na každodenní stres a strasti všedních dnů.

Už jen zabalit lyže, sáňky, nějaké ty eura, do bundy plácačku s rumem a můžem se vydat trnitou cestou do vysokohorských oblastí, které jsou tak krásné ale zároveň i nebezpečné. Je tu ale problém, který nás řidiče každoročně uvádí do rozpaků, problém který nám den před odjezdem nedává spát. Jaká bude cesta? Dostanu se na místo v pořádku? Nemohu někde zapadnout? A když zapadnu co potom? Na koho se mám obrátit, na koho se spolehnout..? Ti z Vás, kteří mají zkušenosti s jízdou na sněhu mi určitě dají za pravdu, že to může být zábava jen do chvíle, než se svými dětmi, manželkou a čtyřmi snowboardy nezapadnete do závěje 50 km od letoviska, kde máte strávit příjemný víkend, kvůli tomu že jste podcenil svoje nové pneu a nenasadil sněhové řetězy.

Právě teď přichází na scénu prevence. Většina z nás často řeší problém až když nastane a to v případě kdy je venku mínus 15 stupňů Celsia není žádný med. Proto součástí každé povinné výbavy mají být mimo jiné sněhové řetězy, které minimalizují riziko smyku.

Tyto řetězy zlepšují jízdní vlastnosti vozidla na kluzkých površích, ikdyž na druhou stranu má jejich použití pár omezení. Konstrukční řešení řetězů většinou umožňuje jízdu maximálně rychlostí do 50 km/h a jízda s nasazenými řetězy po nezasněžené vozovce vede k nadměrnému opotřebení řetězů. S nasazenými řetězy mají kola automobilu větší odpor, což se může negativně projevit na spotřebě paliva. Pro použití sněhových řetězů je nezbytně nutné mít řetězy vhodné kvality a velikosti, které přesně pasují na kola vozidla. Proto se před odjezdem na hory doporučuje vyzkoušet si v klidu a suchu nasazování sněhových řetězů. Před jízdou se vždy doporučuje zkontrolovat stav řetězů, protože jsou-li řetězy značně nebo nerovnoměrně opotřebené mohou se při dalším užívání přetrhnout a poškodit vozidlo.

Samozřejmě je důležitá i kvalita řetězů. Na trhu najdeme spoustu firem nabízejích nejrůznější sortiment tohoto příslušenství za rozumné ceny, proto doporučuji každému řidiči aby před cestou do vysněného ski areálu vyzkoušel funkčnost svých řetězů a hlavně je ve správnou chvíli použil. Může to znamenat rozdíl mezi vysněnou dovolenou na svahu, nebo v lepším případě prochlazením, způsobeným zapadnutím vozidla v závěji.

Nejdůležitější je rozloučení s milovanou osobou

Nejhorším dnem v životě většiny lidí je ten, kdy přijdou o někoho milovaného. Definitivní odchod člověka z toho světa je pro pozůstalé nevyslovitelně tragickou a smutnou událostí.

Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie je alternativní terapeutická metoda, která využívá jemných doteků na hlavě, krku, páteři a dalších částech těla, aby uvolnila napětí v těle a zlepšila nervosvalový přenos, podpořila průtok krve a lymfy.

Jak maximalizovat výhry na top kasinech v Rakousku pro 2023

Hraní hazardních her na území Rakousku je zcela legální pro všechny plnoleté hráče.