Infrapanely, proč mít infrapanely TEMPERO?

Infravytápění přináší příjemný pocit z letního sluníčka do nepřívětivého období topné sezóny. Venku je často mokro, chladno a větrno. Doma se chceme prohřát, odpočinout si a uvolnit se po náročném dni. Infrapanel na rozdíl od teplovodního radiátoru ohřívá místnost převážně sáláním. To znamená, že předává teplo přímo do předmětů a ohřeje je stejně jako slunce nebo sálající kamna, zhlédněte videa od našich zákazníků. Blahodárné infračervené záření proniká pokožkou do hloubky i několika centimetrů a prohřívá svalstvo. To je nejen příjemné, ale také blahodárné. Prohřátí vede k uvolnění a prokrvení, díky čehož dochází k regeneraci a pocitu nabití energií. Máme mnoho zákazníků, kterým náš vytápěcí systém výrazně zlepšil zdraví a zmírnil bolesti kyčlí a kloubů. U některých vymizely do velké míry revmatické obtíže.

Příjemného tepelného komfortu lze s infrapanely dosáhnout a není třeba přetápět. Náš zákazník z Ostravy-Radvanic po dlouhá léta zápasil s vytápěním svého domu z roku 1928. Vysoká spotřeba plynu ho přiměla k tomu, aby si pořídil tepelné čerpadlo. Bohužel, ani tepelné čerpadlo mu nedokázalo dodat dostatečný tepelný komfort a spotřeba byla značná. Až teprve infrapanely od společnosti TEMPERO mu zajistily vysoký teplotní komfort i při extrémních mrazivých teplotách v lednu v roce 2017. Ve spotřebě elektrické energie mu infravytápění ušetřilo skoro polovinu jeho nákladů, které měl předtím. Více informací si můžete přečíst v následujícím článku zde. Oproti konvekčnímu vytápění stačí nastavit teplotu vzduchu o 2–3 stupně nižší, a přesto je zachován tepelný komfort. Díky sálavému vytápění se minimalizuje možnost víření prachu v místnosti, což spolu s nižší teplotou vzduchu ulehčuje dýchání, a proto tento systém je zcela vhodný pro astmatiky, alergiky, kardiaky, malé děti a také i zvířata. Pozitivem výkonných infrapanelů je také vysoušení a prohřívání stěn. Vysušené a teplé stěny totiž nedávají možnost pro vznik plísní. Lze se tímto bez chemie elegantně zbavit palčivého problému jednou provždy.

Instalace infrapanelů je velice jednoduchá. Díky vysoké povrchové teplotě instalujeme infrapanely na strop. Infrapanel pak přímo sálá na obývanou plochu a také exceluje i ve vytápění prostorů s vyššími stropy. To je veliký rozdíl ve srovnání s teplovzdušným vytápěním, kdy draze zaplacené teplo ohřívá strop místnosti a u podlahy je pořád chladno. Díky instalaci na strop infrapanely neomezují využívání místnosti a jejich umístění je bezpečné jak pro obyvatele, tak i pro samotný infrapanel. Infrapanely jsou ovládané termostaty nebo teplotními čidly. Integrovaný systém propojení lze zkombinovat s chytrým telefonem, což umožňuje zákazníkovi vytápění na dálku. 

Elektrický infrapanel mnoho nabízí, avšak nevyžaduje údržbu. Infrapanely TEMPERO díky kvalitnímu provedení, důkladné izolaci zadní strany a elegantní sklotechnologické desky poskytují nadčasové zpracování. Reprezentativní vzhled najde uplatnění jak v kanceláři, tak i v moderním bytě. Infrapanel TEMPERO se odlišuje unikátní topnou gelovou fólií, díky které nedochází k praskání při ohřevu ani při chladnutí a která prodlužuje životnost infrapanelů na řadu desítek let. Naše infrapanely nabízejí nejvyšší povrchovou teplotu s nízkým příkonem, což výrazně snižuje celkovou spotřebu elektrické energie. Roční náklady zjištěné od našich zákazníků na vytápění jsou na 100 m2 vytápěné plochy v zatepleném domě od 5 082 Kč a na 100 m2 v nezatepleném domě od 10 952 Kč.

Spokojenost s infrapanely TEMPERO pramení jak z naší mnohaleté zkušenosti v oboru infravytápění, tak z individuálního přístupu k našim zákazníkům. V referencích si můžete prohlédnout galerii realizovaných zakázek a v případě, že vás tento systém zaujme, se na nás můžete obrátit. Je pro nás samozřejmostí osobní prohlídka objektu a navržení komplexního systému vytápění. Umíme dodat komplexní řešení na klíč od návrhu po závěrečnou revizní zprávu. Naše infrapanely se osvědčily v moderních domech, prvorepublikových vilách i starobylém mlýnu.