Golfové míčky - nezbytné příslušenství golfisty

Golfové míčky mohou mít různé technické parametry. Každý prvek výrobku více či méně významně ovlivňuje sportovní výkon, což je třeba mít při výběru na paměti. Proto je velmi důležité přizpůsobit míč svým schopnostem a zamýšlenému tréninkovému cíli.

Golfové míčky – na co se zaměřit při výběru?

Golfové míčky mohou mít různé technické parametry. Každý prvek výrobku více či méně významně ovlivňuje sportovní výkon, což je třeba mít při výběru na paměti. Proto je velmi důležité, aby míč odpovídal vašim dovednostem a účelu tréninku. Důležitou vlastností je také trajektorie golfového míčku. Některé se mohou odrazit vysoko a zůstat déle ve vzduchu, zatímco jiné po nárazu letí nízko nad zemí a déle se kutálejí. Za pozornost stojí také spin neboli otáčení míče kolem vlastní osy.

Jednovrstvé a dvouvrstvé míčky

To je velmi důležitá vlastnost golfových míčků. Jednovrstvé jsou tvrdé a vyznačují se krátkým letem. Dvouvrstvé golfové míčky mají vnitřek vyplněný pružným plastem, takže k dosažení větší vzdálenosti při letu není třeba použít velkou sílu. Při nákupu byste měli věnovat pozornost také výrobci. Golfové míčky konkrétní společnosti mají své vlastní technické specifikace. Golfové míčky – typy Golfové míčky jsou jiné. Pouze zkušený golfista ví, jak důležité je správně přizpůsobit míček svým zkušenostem a stylu hry. Začátečníci nemají takové povědomí, proto je vhodné si před nákupem podrobněji přečíst specifikace tohoto typu výrobku. Je také důležité mít na paměti, že míčky se mohou během tréninku ztratit, takže na začátku vašeho golfového dobrodružství je lepší zvolit levnější nebo použité golfové míčky. Jak se vaše vášeň a dovednosti rozvíjejí, můžete testovat různé typy míčů, abyste dosáhli co nejlepších výsledků při tréninku a případných soutěžích. Golfové míčky mají mnoho různých parametrů, takže s nákupem nesmíte spěchat. Před výběrem správného výrobku byste si měli dobře přečíst jeho specifikace. Výběr míče je také podmíněn typem tréninku a cílem, kterého chcete dosáhnout. Míč lze poslat na větší či menší vzdálenost, menší či větší silou. Některé míče se ve vzduchu točí déle, než spadnou, jiné letí nízko nad zemí a padají rychle.