Znáte 4 výhody krátké doby splatnosti u rychlé půjčky?

Průzkumy prokázaly, že peníze si v životě půjčil téměř každý druhý Čech. Bavíme se o všech typech úvěrů, ať už se jedná o ty dlouhodobé, nebo krátkodobé, o účelové, či bezúčelové. I když v Česku převládají klienti, kteří si sjednávají úvěry dlouhodobé, krátkodobé je začínají pomalu dohánět. Není divu, pokryjete s nimi nejnutnější výdaje a svůj „dluh“ před sebou netlačíte dlouhou dobu. Dnes si něco povíme právě o výhodách krátké doby splatnosti.

1. Dluhu se rychle zbavíte

Splatnost se u těchto typů úvěrů pohybuje v řádu měsíců. Půjčku můžete splatit celou hned následující měsíc nebo si ji rozložit do splátek maximálně na dva až čtyři roky. Na rozdíl od dlouhodobé půjčky, kterou splácíte například deset, patnáct let, můžete tento úvěr velmi rychle „smést ze stolu“. Vaše pravidelné měsíční výdaje se tedy zvýší pouze na krátkou dobu.

2. Efektivně a v krátkém čase zvýšíte svou bonitu

Pokud jste nepochodili u klasické banky, jelikož máte nízkou bonitu, máme řešení. I s tímto může pomoci rychlá půjčka. Vezmete si úvěr na velmi nízkou částku a následně ji včas a řádně splatíte. O této půjčce vznikne pozitivní záznam v registru a v očích jiných společností se stanete důvěryhodnějším a spolehlivějším potenciálním zákazníkem.

3. Méně přeplatíte

Čím delší doba splatnosti, tím déle platíte i všechny úroky a poplatky. Je velký rozdíl, zda půjčku splatíte během tří měsíc, nebo tří let. Poplatky a úroky se totiž počítají ke každé jednotlivé měsíční splátce, proto je lepší zaplatit tři splátky než 36. V celkovém součtu méně přeplatíte, a to opravdu výrazně.

4. Je menší pravděpodobnost, že nezvládnete splácet

Základním pravidlem u půjček je půjčit si pouze potřebnou částku a správně si nastavit výši splátek. Nikdy nevíte, co se může přihodit, a ze dne na den můžete přijít o svůj stávající příjem. V tu chvíli se stává problémem splátky včas splácet. To se vám s krátkou dobou splatnosti nestane. Půjčky se zbavíte poměrně rychle a splátky taky již nadále neřešíte.

Toto jsou čtyři důvody, proč je lepší zvolit co nejkratší možnou dobu splatnosti. Ovšem pamatujte na to, že je nutné nastavit si výši splátek tak, abyste je dokázali splácet. V případě, že své možnosti přeceníte, můžete dostat vysoké sankce za pozdní splácení a tím se vám celá půjčka velmi prodraží. Proto vždy volte zlatou střední cestu.

Jak se správně zaregistrovat v Parimatch?

Registrace v Parimatch je nezbytným procesem pro uživatele, kteří chtějí využít služeb herního klubu naplno.

Jak vyhrát basketbalové sázky

Basketbal, jeden z nejpopulárnějších sportů na světě, je také skvělým zdrojem výhodných a výnosných sázek.

Jak se starat o své mentální zdraví a kondici?

Každodenní práce, stres z běžného života nebo aktuální trable, vás mohou vyřadit z běžného provozu a vy se můžete cítit bez nálady, nebo mít různé zdravotní problémy.