Znáte 4 výhody krátké doby splatnosti u rychlé půjčky?

Průzkumy prokázaly, že peníze si v životě půjčil téměř každý druhý Čech. Bavíme se o všech typech úvěrů, ať už se jedná o ty dlouhodobé, nebo krátkodobé, o účelové, či bezúčelové. I když v Česku převládají klienti, kteří si sjednávají úvěry dlouhodobé, krátkodobé je začínají pomalu dohánět. Není divu, pokryjete s nimi nejnutnější výdaje a svůj „dluh“ před sebou netlačíte dlouhou dobu. Dnes si něco povíme právě o výhodách krátké doby splatnosti.

1. Dluhu se rychle zbavíte

Splatnost se u těchto typů úvěrů pohybuje v řádu měsíců. Půjčku můžete splatit celou hned následující měsíc nebo si ji rozložit do splátek maximálně na dva až čtyři roky. Na rozdíl od dlouhodobé půjčky, kterou splácíte například deset, patnáct let, můžete tento úvěr velmi rychle „smést ze stolu“. Vaše pravidelné měsíční výdaje se tedy zvýší pouze na krátkou dobu.

2. Efektivně a v krátkém čase zvýšíte svou bonitu

Pokud jste nepochodili u klasické banky, jelikož máte nízkou bonitu, máme řešení. I s tímto může pomoci rychlá půjčka. Vezmete si úvěr na velmi nízkou částku a následně ji včas a řádně splatíte. O této půjčce vznikne pozitivní záznam v registru a v očích jiných společností se stanete důvěryhodnějším a spolehlivějším potenciálním zákazníkem.

3. Méně přeplatíte

Čím delší doba splatnosti, tím déle platíte i všechny úroky a poplatky. Je velký rozdíl, zda půjčku splatíte během tří měsíc, nebo tří let. Poplatky a úroky se totiž počítají ke každé jednotlivé měsíční splátce, proto je lepší zaplatit tři splátky než 36. V celkovém součtu méně přeplatíte, a to opravdu výrazně.

4. Je menší pravděpodobnost, že nezvládnete splácet

Základním pravidlem u půjček je půjčit si pouze potřebnou částku a správně si nastavit výši splátek. Nikdy nevíte, co se může přihodit, a ze dne na den můžete přijít o svůj stávající příjem. V tu chvíli se stává problémem splátky včas splácet. To se vám s krátkou dobou splatnosti nestane. Půjčky se zbavíte poměrně rychle a splátky taky již nadále neřešíte.

Toto jsou čtyři důvody, proč je lepší zvolit co nejkratší možnou dobu splatnosti. Ovšem pamatujte na to, že je nutné nastavit si výši splátek tak, abyste je dokázali splácet. V případě, že své možnosti přeceníte, můžete dostat vysoké sankce za pozdní splácení a tím se vám celá půjčka velmi prodraží. Proto vždy volte zlatou střední cestu.

Sázení NBA: Objevte nejlepší strategie

Basketbal je nepochybně jedním z nejvíce vzrušujících sportů pro globální sázkový trh se sázením NBA.

Parfém na Valentýna od Paris Perfumes - klíč k srdci vaší milované osoby

Když se Valentýn blíží, začíná každý z nás hledat ideální dárek pro svou druhou polovičku.

Rozhovor: Ochrana před štěnicemi a jinými škůdci

Čistota prostředí, ve kterém žijeme, je jedním ze základních předpokladů naší psychické i fyzické pohody a především zdraví.