Svatba v Brně: Tipy na klasická i nevšední místa pro vaši životní událost

Výběr a pronájem místa na svatbu se může zdát věcí nelehkou, zvláště pokud hledáte nevšední lokalitu s jedinečnou atmosférou. V Brně jde hledání snadněji a netřeba hned myslet na Špilberk: úžasných míst jako stvořených pro nezapomenutelnou svatbu je město i jeho okolí plné. Přejete si klasiku a kulisy historických budov? Není problém. Nebo raději malebné venkovské lokality? Najdete je v našich tipech.

Dokonalá svatba? Může to být i ta vaše

Každý pár má jiné představy o tom, jak by měla dokonalá svatba vypadat, lišit se tedy budou i představy o ideální lokalitě. Pro někoho to jsou klasická historická nebo kulturou „nasáklá“ místa, pro jiného zase moderní či umělecké prostředí a pro dalšího venkov či přírodní lokality.

Svatební hostina je také velké téma. Starosti si ušetříte, když ji necháte na profesionálech – do internetového vyhledávače stačí napsat „catering Brno“ a můžete vybírat, kdo vám napeče a navaří.

Svatba s nádechem historie

Jednou z nejkrásnějších historických budov v Brně je Moravské zemské muzeum, obklopené velkou zahradou. Svatba zde může mít až 300 hostů. Pokud naopak plánujete menší svatbu pro 20 lidí, pak vás zve Stará radnice: můžete si pronajmout její věž nebo třeba místnost s nejstarším stropem.

Historická místa pro romantickou svatbu v okolí Brna:

  • zámek Slavkov (25 km z centra) – jeden z nejmohutnějších barokních zámků na Moravě,
  • zámek Rájec nad Svitavou (34 km) – národní kulturní památka s nádvořím ve stylu francouzské zahrady,
  • zámek Lednice (55 km) – součást jednoho z nejkrásnějších zámeckých komplexů u nás, památka UNESCO.

Místa na svatbu v přírodě

Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity v Brně nabízí pro pořádání svatebních obřadů nejen dostatek místa, ale i nádherné výhledy na brněnské dominanty. O romantická zákoutí pro svatební fotografie zde není nouze, uzavřením areálu pro veřejnost je zaručeno úplné soukromí a za nepříznivého počasí lze obřad přesunout do prostor skleníku.

Přírodní lokality pro romantickou svatbu v okolí Brna:

  • ekologická farma na Holém vrchu (35 km z centra) s krásným výhledem na jižní Moravu,
  • hrad Veveří (25 km) obklopený nádhernou přírodou,
  • Lysovický rybník (30 km) s perfektním zázemím pro pořádání svateb.

Svatba v moderním stylu

Pokud chcete pořádat svou svatbu v moderním stylu, na prvním místě se nabízí vila Tugendhat na úpatí kopce obklopená zahradou. Je vhodná pro svatby do 100 osob (při využití přízemí a zahrady), přidáváme tedy další tipy, i pro větší svatbu:

  • Tržnice Brno (na Zelném trhu v centru města) s prostory dostatečně velkými pro obřad i hostinu a terasou skýtající nádherné výhledy,
  • areál restaurace KAMJINAM (12 km z centra) s výhledem na Žebětínský rybník a okolní lesy,
  • moderní vinařství v okolí Brna – Sonberk (Popice, 40 km), Obelisk (Valtice, 70 km) a další.

I při hledání pokladu lze hrát online kasino s hracími automaty

Lákalo vás vždy hledat poklady?

Vytápějte ekologicky, ušetříte!

Ekologie a ekologické smýšlení v současné době proniká do mnoha sfér lidského života. Ochrana přírody patří k nejdiskutova­nějším soudobým konceptům, které se týkají společnosti jako celku i každého jednotlivce zvlášť.

Objekty vhodné jako skladové prostory pro logistiku a distribuci v Brně a okolí

Hledáte skladové prostory v Brně, které by splňovaly všechny potřeby vaší firmy?