CHRASTAVA

Na světě je mnoho krásných míst, která určitě stojí za to navštívit a ani za nimi nutně nemusíme až někam na druhý konec světa. Již při cestování po naší vlasti narazíme na řadu měst a obcí, které svojí malebností přímo vyzývají k návštěvě. Budete-li mít někdy cestu po severních Čechách a budete projíždět kolem Liberce, určitě byste se měli zastavit v Chrastavě. Jedná se o malé městečko, čítající asi 6000 obyvatel, které se rozprostírá jen několik kilometrů severozápadně od Liberce. Kromě nádherné přírody a pohodové atmosféry, která ve městě vládne, neboť téměř všichni se navzájem znají, se Chrastava řadí i k městům, jejichž občanům není jeho osud lhostejný a kteří se snaží svůj domov zvelebovat a propagovat, jak se jen dá.

Prostřednictvím originálních a velmi dobře propracovaných internetových stránek města se kdokoliv zavčas dozví o veškerých kulturních a sportovních akcích, které se zde chystají, ale najde tu i novinky a aktuality z veřejnoprávního života. A nemusí jít zdaleka jen o místní občany. I turisté určitě při plánování svých cest ocení nejaktuálnější nabídku možností vyžití v tomto krásném městě. Webové stránky města Chrastavy však nejsou zdaleka jen informativního charakteru. Občané se tu mají možnost aktivně vyjádřit formou diskusního fóra a různých anket k plánovaným změnám a dění ve svém městě a tím jej do určité míry i ovlivnit. Není prakticky nic, co byste na tomto portálu o Chrastavě nenašli. Jízdními řády autobusů a úředními hodinami místních institucí počínaje, přehledy firem a nabídkami tamějších restaurací konče. Zkrátka nepřijdou ani znalci historie a milovníci zajímavostí. Věděli jste například, že Chrastavu jako jedno z mála českých, možná i evropských měst, poctil kdysi svoji návštěvou tehdejší vietnamský prezident Ho Chi Min? Ano, i tuto zajímavost, stejně jako mnoho dalších, najdete v městské kronice, respektive její elektronické podobě. Podnikatelům a osobám hledajícím spíše praktické informace určitě zase přijde vhod možnost nahlédnout do seznamu pozemků či bytů, které jsou k dispozici na prodej. zákona neomlouvá, praví známé tvrzení, avšak v Chrastavě byste snad ani nikoho takového nenašli. Městští představitelé mysleli i na toto a k dispozici je tudíž i kompletní seznam všech vyhlášek a platných nařízení, které musejí chrastavští občané respektovat. Na stránkách města se nedočtete ale jen o veselých věcech. K životu bohužel patří i neštěstí a náhlé pohromy. V roce 2010 zasáhla naši zemi vlna povodní a nevyhnula se ani Chrastavě. Tehdejší značně zoufalou situaci řady místních občanů pomohla vyřešit i speciálně zřízená linka povodňové pomoci, kterou mohli zájemci najít a využít opět kde jinde, než na internetových stránkách města. Po tomto pestrém a rozmanitém výčtu už nikoho snad ani nepřekvapí, že Chrastava vydává i vlastní měsíční zpravodaj a provozuje dokonce internetovou televizi s příznačným názvem TV Chrastava. No řekněte, kdo z vás by nechtěl bydlet v takovém městě? Městě, které se aktivně stará o svou budoucnost a kterému záleží na tom, aby se v něm lidem žilo dobře.

Jak si zařídit příjemné pracovní prostředí

Každý ze zaměstnanců tráví na svém pracovišti mnoho času ze svého života, a tak je jasné, že krom toho, aby mu práce přinášela peníze, se v ní chce cítit co nejlépe je to možné. A to jak fyzicky, tak mentálně.

Jaké jsou argumenty ve prospěch práce v Německu?

Německo jako čtvrtá největší ekonomika na světě každoročně přitahuje tisíce zahraničních odborníků, kteří hledají stabilní a dobře placené pracovní příležitosti.

Online sportovní sázky v Polsku: je to v roce 2023 legální

Polsko, patří mezi evropské země, které mají relativně vysoké restrikce ohledně sázek online, a to zejména z pohledu hazardních her a vybraných sportovních sázek