Autopůjčovna Plzeň a Evropský den bez aut

půjčovna aut Plzeň Jednou z nejdůležitějších věcí v současném světě je omezení emisi, proto také se v loňském roce již poosmé konal tzv. Evropský den bez aut, do kterého se zapojila celá řada I českých měst včetně Plzně. I zaměstnanci naši pobočky autopůjčovna Plzeň tuto akci podpořili a vyrazili na cestu bez svých čtyřkolých miláčků, tak jako zaměstnanci ČEZu. Najednou se ulice Plzně co do počtu kol podobali spíše Tokiu nebo Šanghai, než české metropoli. Proč ale tento den je tak významným a jakou má historii?

Den bez aut je vlastně součásti Evropského týdne mobility a je jednou z klíčových záležitostí v bojí proti klimatickým změnám. V rámci tohoto týdne města nabízejí jejích občanům různé akce, které jsou zaměřené především na dopravní výchovu a to z hlediska omezení využívaní osobních a nákladních vozidel. Konají se různé semináře, cyklojízdy, pěší výlety, jízdy historickou tramvaji apod. Během samotného Evropského dne bez aut se část města uzavírá pro automobilovou dopravu, konkrétně v tomto případě Plzně, o čemž by měli informovat své zákazníky i autopůjčovny v Plzni.

K Evropskému týdnu mobility se můžou připojit jakákoliv města, avšak podmínkou je schválení tzv.Charty, ve které jsou uvedená rámec a pravidla akce a také ustanovení místního koordinátora. V České republice zatím jediným městem, které oficiálně podpořílo Den bez aut se stali Letovice. Po jednom městě se zúčastnili i Maďársko, Polsko, Rumunsko a Taiwan, dvě města ve Švedsku, ale například v Rakousku se do této akce zapojilo již 14 – většinou menších – měst. Města mohou EDBA také pouze podpořit několika akcemi bez podpisu Charty, což se stálo i v případě Plzně.

Tentokrát především statní úřednici se cítili povinní zůčastnit tohoto dne a někteří cyklisté přitom na zádech vezli kartony s nápisy AUTA SMRDÍ, ŽERU ASFALT nebo SPOTŘEBA A EMISE = 0. Tyto cyklistické akce se konají pod různými hesly i v Praze a Brně, kde mimochodem jsou také pobočky půjčovny aut Czechocar. Například v Praze se této akce zůčastnilo přes 20.000 cyklistů.

Půjčovna aut Czechocar Plzeň nachází se hotelů Centrál na Náměstí Republiky v centru, takže jistě jí nepřehledněte. Než ale ji navštívíte, můžete využít možnosti on-line rezervace a kalkulace konečné ceny na naších stránkách www.czechocar.cz, kde najdete kromě rozsáhlé nabídky vozidel a cestovního programu také spoustu zajímavých akcí a slev.

Průvodce sázením eSports: Tipy a rady pro sázení

Máte touhu sázet na eSports, ale stále se bojíte?

Pročištění organismu zajistí pevné zdraví

Každý z nás je neustále vystaven působení mnoha škodlivých vlivů a látek. Jednak nás ovlivňuje znečištěné životní prostředí, ve kterém žijeme a jehož jsme součástí, jednak přijímáme do svých těl spoustu chemikálií obsažených v nekvalitních potravinách, které jíme.

Odemykání finančních příležitostí v roce 2023: Vydělávejte peníze z pohodlí domova

Ve stále se vyvíjejícím prostředí roku 2023 se hledání alternativních zdrojů příjmu stále aktuálnější než kdy předtím.