Slavonice - renesanční brána do České Kanady

Milujete historickou architekturu? Přijeďte se pokochat do města Slavonice a jeho malebného okolí. K návštěvě tohoto překrásného renesančního klenotu na pomezí Čech, Moravy a Rakouska je vhodné každé roční období. Starobylým sgrafitovým fasádám, které dodávají legendárnímu slavonickému náměstí nenapodobitelnou pohádkovou atmosféru, sluší jak sluníčko, tak sníh. Slavonice můžete využít jako základnu k výletům po jedinečné oblasti České Kanady.

Kromě kulturních zážitků v podobě renesančích památek, městského muzea, tajemného městského podzemí, galerií a ateliérů nabízí Slavonice a jejich okolí také spoustu příležitostí ke sportovnímu vyžití. Příroda na Slavonicku přímo vybízí k pěší turistice, k cyklistice a koupání, v zimě zde pak bývají vhodné podmínky pro běžecké lyžování. Vzhledem k tomu, že Slavonice leží v jižní části Českomoravské vrchoviny, najdete v okolí města také několik lyžařských vleků. Můžete tak lehce potěšit nejen své tělo, ale i svoji duši, a to kulturním zážitkem z návštěvy Slavonic.

V turistické sezoně vrcholí společenské a kulturní dění ve městě akcemi jako Slavonické kulturní léto, Slavonický jarmark, Slavnosti Trojmezí a mnoha dalšími, což činí město pro návštěvníky maximálně atraktivním. O naprostou spokojenost a kulturní nasycenost turistů i slavonických obyvatel se v průběhu celého roku stará příspěvková organizace Městské kulturní středisko Slavonice, kam můžete kdykoliv směřovat svoje dotazy, dojmy či názory. Slavonice vás srdečně zvou k návštěvě!

Co je to gól ve fotbale

Podle pravidel fotbalové hry je hlavním úkolem hrajících týmů trefit branku, tedy vstřelit míč do soupeřovy branky.

Hřbitovy jsou smutně krásná místa

Hřbitovy jsou posledním místem odpočinku našich blízkých a jako takové mají nenapodobitelnou atmosféru klidu a míru.

Oblečení na motocykl: Styl i ochrana

Existuje spousta různých životních stylů. Jedním z nejvýraznějších a na první pohled lehce rozeznatelných je bezpochyby motocyklismus.