Slavonice - renesanční brána do České Kanady

Milujete historickou architekturu? Přijeďte se pokochat do města Slavonice a jeho malebného okolí. K návštěvě tohoto překrásného renesančního klenotu na pomezí Čech, Moravy a Rakouska je vhodné každé roční období. Starobylým sgrafitovým fasádám, které dodávají legendárnímu slavonickému náměstí nenapodobitelnou pohádkovou atmosféru, sluší jak sluníčko, tak sníh. Slavonice můžete využít jako základnu k výletům po jedinečné oblasti České Kanady.

Kromě kulturních zážitků v podobě renesančích památek, městského muzea, tajemného městského podzemí, galerií a ateliérů nabízí Slavonice a jejich okolí také spoustu příležitostí ke sportovnímu vyžití. Příroda na Slavonicku přímo vybízí k pěší turistice, k cyklistice a koupání, v zimě zde pak bývají vhodné podmínky pro běžecké lyžování. Vzhledem k tomu, že Slavonice leží v jižní části Českomoravské vrchoviny, najdete v okolí města také několik lyžařských vleků. Můžete tak lehce potěšit nejen své tělo, ale i svoji duši, a to kulturním zážitkem z návštěvy Slavonic.

V turistické sezoně vrcholí společenské a kulturní dění ve městě akcemi jako Slavonické kulturní léto, Slavonický jarmark, Slavnosti Trojmezí a mnoha dalšími, což činí město pro návštěvníky maximálně atraktivním. O naprostou spokojenost a kulturní nasycenost turistů i slavonických obyvatel se v průběhu celého roku stará příspěvková organizace Městské kulturní středisko Slavonice, kam můžete kdykoliv směřovat svoje dotazy, dojmy či názory. Slavonice vás srdečně zvou k návštěvě!

Proč stojí za to vydat se do Říma?

Také už plánujete příští dovolenou?

Jak si levně vybavit home-office

V posledních letech se rozšířila možnost home-office.

Co tvoří náklady na plynové vytápění

Hledáte komfortní způsob vytápění vašeho domu nebo průmyslového objektu a uvažujete o plynovém vytápění?