Konvektomaty - nejmodernější způsob vaření

Fenoménem profesionálních kuchyní posledních let jsou bezesporu konvektomaty. Nejde však jen o nafouklou módní bublinu? Jsou opravdu konvektomaty nepostradatelným doplňkem moderních restaurací?

Odpověd zní – ano, jsou!

Základní výhodou tohoto víceúčelového gastrozařízení je spojení funkcí několika spotřebičů do jednoho. Konvektomat nabízí snad všechny typy tepelných úprav potravin, od vaření v páře a dušení přes smažení až po grilování či pečení. Přístroj využívá horký vzduch, páru nebo kombinaci těchto dvou forem tepla, a to tak šetrně a efektivně, že nutriční hodnoty výsledného jídla jsou mnohem vyšší, než je tomu u přípravy na sporáku či v troubě. Jinými slovy v jídle je zachována většina vitamínů, minerálů a dalších hodnotných živin. V konvektomatu lze navíc připravovat i zcela různorodá jídla zároveň, a to aniž by došlo k nežádoucímu míšení pachů. Konvektomat zastane pohodlně funkci sporáku, trouby, mikrovlnky, sušičky ovoce a dalších spotřebičů.

Opravdovým hitem ve světě konvektomatů jsou od letošního roku mini konvektomaty. Jejich šířka nepřesahuje 53 cm a vejdou se téměř do každé kuchyně. Tyto mini konvektomaty vyrábí osvědčené značky LAINOX a CONVOTHERM.

Mini konvektomaty CONVOTHERM mají dokonce jako jediné na světě tu výhodu, že u těch nejmenších konvektomatů, MINI CONVOTHERM 6.06 s kapacitou 6 ks gastronádob 2/3 a MINI CONVOTHERM 6.10 s kapacitou 6 ks gastronádob 1/1, nemusíte připojovat zařízení na vodovodní přípojku. Říkáme jim MINI MOBILE CONVOTHERM

Konvektomaty dělíme zejména podle způsobu napájení na elektrické a plynové. Nabídka na trhu je velmi široká a výhodný poměr ceny a kvality není vždy zárukou. Proto je vhodné sázet při výběru konvektomatu do vaší kuchyně na tradici a osvědčenou kvalitu. Reprezentanty těchto dvou hodnot jsou právě německá značka CONVOTHERM nebo italský výrobce LAINOX.

Přístroje značky CONVOTHERM disponují několika vlastními patenty, například uzavřeným varným systémem, který šetří energii, nebo zásuvnými dveřmi u větších konvektomatů, které umožňují bezpečnou manipulaci a nezabírají tolik potřebný volný prostor v kuchyni. Convotherm nabízí také vysoce sofistikované konvektomaty s dotykovým displejem, USB vstupem a dalšími technologickými zdokonaleními. 

Stejně tak značka LAINOX přes pevnou pozici na trhu neustále pracuje na vývoji. V současnosti nabízí modely Heart S s mechanickým ovládacím panelem i modely Heart X, které jsou vybaveny dotykovým displejem. Ty nejšpičkovější parametry má pak nejnovější generace konvektomatů Heart Green. 

Oba tito tradiční výrobci konvektomatů pamatují ve své nabídce na malé kuchyně, a proto nebude problém si z nabídky řad CONVOTHERM MINI nebo LAINOX COMPACT zvolit to pravé řešení právě do vaší kuchyně.

Základní strategie sportovního sázení

Mnoho hráčů se zpočátku zajímá pouze o sport a teprve po chvíli začnou sázet, aby to bylo ještě napínavější

Analytické nástroje v CRM: Jak předvídat chování zákazníků a zvyšovat prodej

CRM systémy (Customer Relationship Management) jsou klíčové pro moderní podnikání, protože pomáhají firmám lépe porozumět svým zákazníkům a efektivně s nimi komunikovat.

Online sportovní sázky v Polsku: je to v roce 2023 legální

Polsko, patří mezi evropské země, které mají relativně vysoké restrikce ohledně sázek online, a to zejména z pohledu hazardních her a vybraných sportovních sázek