Poslední hity cvičení O-A metodou®

Seminář k vadnému držení těla dětí v počítačovém věku

Mobily, tablety a počítače změnily způsob života dětí tak, že se to na velké části první generace, která s nimi vyrostla, do slova a do písmene podepsalo držením těla, které se dříve objevovalo až u lidí velmi pokročilého věku – bedra propadlá vzad, výrazně kulatá záda, hlava vystrčená dopředu nebo spadlá na prsa. Pokud se nechcete dívat na to, jak se u Vašeho dítěte fixují natrvalo, a chcete ho ušetřit hodně, opravdu hodně nepříjemných potíží s krční a bederní páteří už od mladého věku, pomozte jim zbavit se těchto zlozvyků, dokud to ještě jde, a naučit se své tělo ovládat civilizačním vymoženostem navzdory. Jak svému dítěti pomoci s držením těla a růst zdravě?

Nový hit zdravotního cvičení – cvičení pro správnou chůzi

Cvičení, které do pohybu nezapojí nohy, kulhá jako chromá kobyla. Nejdůležitějšími svaly u nás jako vzpřímených bytostí jsou totiž svaly plosek nohou. Chůze je jediným pohybem, který díky nim umožňuje odlehčit všem kloubům nad sebou od váhy těla nad nimi a udržet pružnou páteř. Nesmíte mít ovšem vadné držení hlavy, aby mohly nadlehčit i ji, sesedlou páteř nebo ramena či kyčle ztuhlá tak, že střídavě protisměrný pohyb končetin přes ně neprojde do páteře.

Ve cvičení pro správnou chůzi je zohledněno toto vše, bez čeho se neobejde správná chůze. Na fotografiích paní Vlaďky z Roztok vidíte, že cvičení pro správnou chůzi dokáže rozpohybovat i velmi ztuhlé tělo, zlepšit od mládí darebné držení těla a uvést ho do souladu s chůzí. Proto přináší i rychlou úlevu od zdravotních potíží v kterékoli části těla. Díky bohaté nabídce videí v naší Videoknihovně s ním můžete začít ihned řešit to, co Vás momentálně trápí, a zlepšit si rovnou i chůzi.

1. https://www.kocouricviky.cz/videoknihovna/

To, že umíme od malička chodit, ještě nezaručuje, že chodíme správně.

Potíže s kyčelními a kolenními klouby či propadlou nožní klenbou těžko můžeme svést na něco jiného než to, že i bez nadváhy jsme sami pro sebe příliš těžcí a tělo nemáme tak pružné, aby svaly plosek nohou mohly při každém kroku odlehčit všem kloubům nad sebou od váhy těla nad nimi.

Rozdíl, který vidíte na obrázcích ve stylu chůze, má na organismu zcela rozdílný účinek. I jako laici určitě poznáte, která z těchto chůzí je tvrdá a která naopak umožňuje měkké odpružení. Vedle těchto krajních typů – chůze kyčelní a kotníkové – existuje však takřka nekonečné množství individuálních variant, jimiž se projevuje vlastnost chůze nasávat do sebe jak houba každou změnu v našem těle k horšímu.

Hlavní potíž s chůzí je v tom, že takto celoživotně utvářený stereotyp chůze není snadné změnit. Naštěstí existuje finta na to, jak se z navyklé chybné chůze jakoby vytrhnout a ukázat mozku, v čem spočívá správná chůze. Tuto fintu prozrazuji však pouze na workshopech, kde si ji na sobě odzkoušíte a rovnou procítíte, oč lepší je kotníková chůze, k níž vás tato finta přivede. Pouze při osobním setkání mohu také reagovat na to, co u koho v kterékoli části těla nefunguje, jak má, a projít s ním cviky, které mu pomohou se toho zbavit.

Workshop je ničím nenahraditelný komplexní podnět, který vám pomůže dát se do pořádku od hlavy k patě.

2. https://www.kocouricviky.cz/workshopy-pro-spravnou-chuzi-2/

Tuhé tělo nebo raději pružné?

Až zjistíte, že kvůli přílišnému důrazu na posilování a stabilizaci držení těla Vám tělo nepříjemně tuhne, zhoršuje se vám koordinace a jste náchylnější k úrazům z přetížení, nemůžete se nepotkat se cvičením O-A metodou®. Cvičením, které staví na přirozeném, bez nadměrného úsilí prováděném pohybu, který uvolňuje velké povrchové svaly a ztuhlým kloubům vrací pohyblivost. Plného účinku oscilací, které jsou nositelkou uvolněnosti při pohybu, je možné využít, jen když se současně přenáší váha. Při tom ze svalstva plosek nohou vycházejí antigravitační impulzy, které se šíří z nohou vzhůru až k hlavě a tím nejlepším způsobem formují držení těla. 

Obou těchto klíčových momentů cvičení O-A metodou® a od nich odvozených pravidel správného provedení pohybu se s úspěchem využívá i při zvládání zdravotních potíží ve všech problémových oblastech.

Jednotlivé etapy, které ve vývoji tohoto cvičení umožnily jako Základ zdravého pohybu určit Pohyb ve stoji, Pohyb vsedě a Správnou chůzi, jsou zachyceny na 4 DVD, která nyní nabízíme slevou 33%. Projdete díky nim vývojem, který vedl k objevu lidsky náležité kotníkové chůze představující významný milník ve vývoji lidské vzpřímenosti.

3. https://www.kocouricviky.cz/dvd-se-cvicenim-o-a-metodou®/
oametoda@kocouricviky.cz